SMSmonitoring.cz

kvalitní měření dostupnosti

SMS Monitoring - geniální měření dostupnosti

Velice jednoduchá registrace

Registrace webové stránky je velice jednoduchá, intuitivní a časově nanáročná. Platbu pak provedete jednoduše přes SMS

Stále kontrolujeme vaše weby

Neustále kontrolujeme váš web, abychom zjistili jeho aktuální dostupnost. Díky tomu automaticky víme o všech výpadcích webu.

Ihned vás budeme kontaktovat

Zaplaťte si SMS upozorňování a my vás o výpadku webu budeme ihned kontaktovat, abyste o problému věděli a mohli jej řešit.Detailní popis

Technicky zajišťuje TOPIC PRESS s.r.o. - info@topicpress.cz, www.platmobilem.cz.

Cena 1 SMS zprávy je 99,- Kč vč. DPH.

FAQ - nejčastější dotazy a odpovědi

Kolik webů mohu nechat monitorovat?

Do systému můžete vložit a monitorovat neomezené množství webů, a to jak veřejných, tak neveřejných. Počet vámi přidaných webů je zcela neomezený, budeme je monitorovat bez rozdílu.

Kdy jsem upozorněn?

Každých pět minut kontrolujeme váš web - pokud jej vyhodnotíme za nedostupný, zašleme vám nastavenou zprávu. Přestože web kontrolujeme každých pět minut, z důvodu šetření vašich financí vám pošleme tuto zprávu pouze jednou za 60 minut.

Kolik stojí SMS prémiová služba?

Pokud chcete dostávat informace o výpadcích pomocí textové zprávy na váš mobilní telefon, můžete si objednat balíček v ceně 99 Kč. Tento balíček obsahuje 10 textových zpráv, které vás upozorní na výpadek vašeho webu. Tyto zprávy lze sčítat, díky čemuž si můžete objednat více kreditů zároveň a nečekat na vyčerpání předchozích.

Lze nastavit prémiovou službu pouze pro některé weby?

Ano, pokud máte více webů a některé jsou pro vás prioritnější, můžete si v administraci jednoduše přiřadit upozornění textovou zprávou pouze pro tyto webové stránky.

Jak kvalitní a přesné je měření?

Měření probíhá každých pět minut, tedy 288 měření denně. Podstatné je však měření ze tří serverů, přičemž každý je na odlišné páteřní síti. V praxi tedy máme obrovskou přesnost a jistotu, že váš web skutečně není dostupný a není chyba na naší straně.

Jsem upozorněn, když nemám aktivovanou SMS službu?

V případě, že nemáte aktivovanou zpoplatněnou službu (upozorňování textovou zprávou), budeme vás automaticky kontaktovat pomocí emailové adresy. U jednotlivých webů lze samozřejmě nastavit, zdali chcete být upozornění emailem či textovou zprávou.

Je nutné vkládat na mé stránky nějaký kód?

Měření provádíme bez nutnosti vkládat na vaše webové stránky jakýkoli kód, díky čemuž nemusíte řešit technickou stránku měření. Stačí, když nám do administrace napíšete URL adresu vašeho webu, o zbytek se již postaráme.

Jak to funguje (pro pokročilejší)

Každých pět minut je cronem volán script na kontrolu stránek, který vybere neměřené weby, jenž zkontroluje ze svého serveru. V případě, že objeví chybu, automaticky zkusí test provést přes druhý a též třetí server. Používány jsou dvě metodiky měření (na hlavičku webu - na celý web). Pokud se vyhodnotí web jako nedostupný a za poslední hodinu nebyla zaslána zpráva, podá se informace zákazníkovi, a to v podobě emailu či textové zprávy (dle nastavení uživatele).